DUK

10 kvepalų pasirinkimo taisyklių

Kvepalų pasirinkimas – tai tikras menas. Kvepalai lemia nuotaiką, įvaizdį ir net likimą. Kaip nepasiklysti begaliniame parfumerijos vandenyne? Pasirenkant aromatą, nėra nieko labiau pragaištingo už sudėties skaitymą. Sudėtingi cheminiai pavadinimai griauna romantinę parfumerijos kompozicijos aureolę. Chemikams kvepalai tai tik sudėties derinys. Iš tikrųjų kvepalai audžiami iš jausmų, emocijų, nuotaikos ir pageidavimų... Kvepalų tėvyne laikoma viduramžių Prancūzija, nors aromatiniai aliejai jau buvo naudojami Senovės Egipte. Tačiau, yra žinoma, kad kvepalai plačiai paplito XX amžiuje, kai išsivystė chemijos mokslai. Chemijos pramonės plėtra suteikė galimybę padaryti kvepalus labiau demokratiškais ir prieinamais. XXI amžius atspindi naują tendenciją – sugrįžimas prie brangių natūralių komponentų. Pasirenkant aromatą, mes ne tik ieškome savo atvaizdo. Kartais mes norime surasti geidžiamą, bet mums nepasekamą įvaizdį. Todėl neverta klausyti konsultantų, gundančių jus išbandyti tą arba kitą aromatą, ieškokite, eksperimentuokite, šėlkite! Didžiausias XX amžiaus prancūzų parfumerijos kūrėjas bei parfumerijos pradininkas Edmonas Rudnicka sakė, kad nėra moterų, nemėgstančių kvepalų. Yra tik moterų, kurios nesugebėjo surasti savo aromatą. Kaip teisingai pasirinkti kvepalus? Kokias subtilybes ir paslaptis reikia žinoti, kad nenusiviltume pasirinkimu? Paslaptys, subtilybės, niuansai Klasikinė parfumerijos kompozicija dažnai vadinama „piramide“. Ji turi tris pagrindinius aromato pasireiškimo lygius: pradinis (viršutinės natos), pagrindinis ir vidurinis (aromato širdis) ir liktinis (bazinės natos). Atidarius flakoną, jaučiamas tik koncentruotas pagrindo kvapas, todėl negalima visiškai jam pasitikėti. Teisingi kvepalai turi jums patikti visuose atskleidimo etapuose, o jie, kartais, labai stipriai skiriasi.

1. Kvepalus geriausiai pasirinkti pirmoje dienos pusėje. Ryte uoslės receptoriai yra labai jautrūs. Moterims rekomenduojama taip pat atsižvelgti į mėnesinių ciklo svyravimus. Pati stipriausia uoslė – kelios dienos iki ciklo pradžios.

2. Aromato pasirinkimo dieną negalima naudotis parfumerija: jokiais aromatiniais dezodorantais ir sodrių kvapų aliejais. Pašalinės natos sutrukdys užuosti kompoziciją.

3. Kad palengvintume pasirinkimą, iš anksto nusistatykite reikalingam aromato tipui: vakarinis arba dieninis, žiemos arba vasaros.

4. Psichologai jaunoms merginoms rekomenduoja teikti pirmenybę gaiviems, lengviems, žvalinantiems aromatams su vaisinėmis natomis, a taip pat su unisex aromatu.